Hokejový klub Jičínské ligy neregistrovaných

Posts by Martin Petrgál

HC Blata – HC Mystery Boys 12:7

HC Blata – HC Mystery Boys 12:7

Roky rychle utíkají, soutěž se změnila, kádry týmů také. Zmizeli téměř „rybníkáři“, stejně tak slabší týmy. Ale vítězný duch Blat z let minulých do kabiny opět zavítal! Začátek nadstavbové části nečekali z pohledu výsledků ani největší optimisté. Po tenisovém debaklu 6:1, 6:1 s HC Holín (pro nechápavé výhra 12:2) a především grandiózní 1. třetině v poměru 7:0, se úvod proti favorizovaným Mystery vydařil také nad plán. ČAS 00:19 – rychlý přechod středního pásma, diagonální přihrávka Péti Víta na Petroše a ten se štěstím do prázdné – 1:0. O minutu později prvně jmenovaný frknul obraně a zkušeně zavěsil – 2:0. Soupeř se však otřepal rychle a začal zatápět obraně, za kterou však kraloval Ondra Kubíček. A i tentokrát platilo otřepané „nedáš, dostaneš“, již na 3:0 zvyšoval Vojta Kratochvíl. Soupeř plný skvělých individualit pak slepenými góly ve 12. minutě stáhl náskok, jenže zase nepřivřel zadní vrátka. Péťa Vít frrrrnk a další povedené zakončení – 4:2. Takový stav zůstal i při siréně ve 20. minutě. Druhé dějství začalo pomalu stejně jako první třetina. Pěkná kombinace po ose Antlík, Petroš a zakončující Kuba Houžvička – 5:2. Další brejk fofrníka Vojty Kratochvíla – 6:2. A začalo se více bojovat, faulovat, diskutovat. V životní formě hrající Tomáš Pavlíček ukázal svou univerzálnost i v osobních soubojích a borci se vrátili zase k hokeji. Boys opět slepenými góly slavili návrat do hry, jenže Blata udeřila hned 3x – Pavel Kunc, Rosi a Péťa Vít (završil hattrick) upravili skóre ve 36. minutě na 9:4. Soupeř ještě do přestávky snížil a čekalo se velké finále a nápor v poslední třetině. Ten byl zesílen přesilovkou a rovnou 5 na 3, zde se však projevilo srdíčko hráčů a famózní Ondra v brance. Libor Veselý pak ve 49. minutě od půlky natáhl a s tečí soupeře šel slavit – 10:4! Mysterákům ještě 2x zdrhnul Vojta Kratochvíl (jednou dokonce v oslabení) a uzavřel svou osobní přestřelku s Víťákem v poměru 4:3. Konec duelu přinesl radost a euforickou tečku, král blbin Pavlas se spoluhráči potěšili věrné fanoušky (a hlavně fanynky) děkovačkou, kterou byl tento tým vždy proslulý. Odborníci se pozastavili i nad tím, jak tým zvládl zápas odehrát na 3 lajny (téměř, 2 obranné dvojice, 2 centři a 3 páry křídel), což v minulosti nebývalo a týmu se v tomto složení s větším počtem hráčů nedařilo. Kapitán Tomáš Sedláček sice střeleckou smůlu v utkání neprotrhl, ale defenzivní hrou se zcela obětoval pro tým. A hattrick nakonec stejně zapsal, v trestech :o))) O každém hráči by se dalo napsat pár superlativů, třeba někdy příště. Avšak tento zápas vyhrál TÝM! Tak jen tak dál, Blaťáci, bylo to moc fajn!

Sestava: Ondřej Kubíček – Libor Veselý 1+0, Milan Lhota 0+1, Tomáš Pavlíček 0+1, Michal Krupička 0+2 – Petr Vít 3+2, Tomáš Sedláček 0+1, Vojtěch Kratochvíl 4+0, Milan Rosůlek 1+0, Martin Petrgál 1+2, Jakub Houžvička 1+2, Zdeněk Antl 0+1, Pavel Kunc 1+1.

HC Blata září v JHL!!!

HC Blata září v JHL!!!

Již sedmou sezónu se spolek rybníkářů z Blat a okolí účastní jičínské hokejové ligy. Po úvodních dvou ročnících, které byly potřeba na rozehrání a nabrání nějakých zápasových zkušeností, se tento celek stal doslova kometou soutěže! Ze suterénu se vyšvihl skoro až na vrchol mrakodrapu, 3. ročník semifinále playoff, 4. ročník stříbrné medaile, 5. ročník bronz (vše 2.JHL), 6. ročník, minulý, finále challenge cupu (JHL byla sloučena, morálně druhé místo ve 2.JHL, celkově však krásný 8. flek). V sezóně 2017/18 byl vyhlášen nejlepším obráncem soutěže Jiří Hubínek a nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem již po několikáté kapitán Tomáš Sedláček. Ten se svou družinou vyrazil na zteč v opět spojené soutěži a po očekávaných a velmi přijatelných porážkách s giganty Sklepy team 3:8 a Vapos 0:6, začal bodový sběr a postup tabulkou. Číst více »

Náš dres

Rubriky článků