Blata - Spirit
13.1.2019 od 10:30

Nejnovější komentáře

Blata ve finále!

Ve svém šestém roce účinkování v jičínské hokejové líze dosáhli hráči HC Blata opět na medaili! Letošní ročník se sice hraje jako jednotná JHL, ale všichni vnímají souhrn výsledků, nadstavbu a playoff Vyzývacího poháru jako 2.JHL.

Ve čtvrtfinále chtěli opět chtěli kousat HC Žraloci (ve skupině zvítězili 4:2) a cca do poloviny utkání se jim to i dařilo. Ovšem druhou poloviny utkání byli Blatští jasně lepší a postoupili po výsledku 9:4 do semifinále (góly bez záruky: Sedláček 3, Hubínek 2, Hanuš 2, Petrgál, Kunc). V něm pak čekal starý známý soupeř Dobrá Voda, se kterým šlo již o 4.vzájemný duel v sezóně. A od první vteřiny se hrál na poměry „spodní“ skupiny velmi rychlý hokej. DV šla do vedení ve vlastním oslabení, o chvíli později však po přihrávce Jiřího Hubínka vyrovnal Martin Petrgál. Dynamická třetina nabídla řadu šancí na obou stranách, oba brankáři však zavřeli „krám“. Druhé dějství začalo nepřesnostmi na obou stranách. HC Blata si zbytečně komplikovali život váhavostí až liknavostí ve vlastním pásmu. Pak však dorazil týmový faktor X – ekonomický ředitel týmu Joska Krupka a jeho přítomnost dodala spolubojovníkům opět sílu do nohou. Zasloužené vedení trefil po krásné samostatné akci Ondra Polák, stav 2:1 vydržel do konce druhého dějství. Poslední třetinu se ukázalo, kdo chce do finále více. Blatští bojovníci chvílemi mačkali soupeře jako citrón, i ti však měli své šance. Nejlepší brankář soutěže Jan Krchov však s přehledem vše likvidoval. Vedení Blatům trefil po závaru Petr Kunc a o chvíli později zvýšil již na 4:1 gigantickým sólem kapitán Tomáš Sedláček. Dobrá Voda sice vzápětí snížila, jenže Vojta Hanuš si udělal z obránců slalomové branky a trefil brankáři mezi nohy – 5:2. Na konečný a pro HC Blata již tradiční tenisový výsledek 6:2 upravil parádní fintou Tomáš Pavlíček. Bohužel v playoff se soustředí jen na hru a nemluví s novináři, tudíž nikdo netuší, zda (ne)blafák (ne)střela bylo takto zamýšlené. Sezóna tak vyvrcholí  finálovým bojem s JBK již tuto sobotu 10.3. od 17.00.
Sestava: Jan Krchov – Jiří Hubínek, Aleš Kloutvor, Ondřej Polák, Jan Houžvicka (ten do 33.minuty v útoku) – Tomáš Sedláček, Martin Petrgál, David Knížek (od 33.minuty), Vojtěch Hanuš, Tomáš Pavlíček, Petr Kunc. Trenéři Roman Janďourek a Josef Krupka.