Nejbližší události

Nejnovější komentáře

HC Blata září v JHL!!!

Již sedmou sezónu se spolek rybníkářů z Blat a okolí účastní jičínské hokejové ligy. Po úvodních dvou ročnících, které byly potřeba na rozehrání a nabrání nějakých zápasových zkušeností, se tento celek stal doslova kometou soutěže! Ze suterénu se vyšvihl skoro až na vrchol mrakodrapu, 3. ročník semifinále playoff, 4. ročník stříbrné medaile, 5. ročník bronz (vše 2.JHL), 6. ročník, minulý, finále challenge cupu (JHL byla sloučena, morálně druhé místo ve 2.JHL, celkově však krásný 8. flek). V sezóně 2017/18 byl vyhlášen nejlepším obráncem soutěže Jiří Hubínek a nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem již po několikáté kapitán Tomáš Sedláček. Ten se svou družinou vyrazil na zteč v opět spojené soutěži a po očekávaných a velmi přijatelných porážkách s giganty Sklepy team 3:8 a Vapos 0:6, začal bodový sběr a postup tabulkou. Výhra se Žraloky 9:6, s Divočáky 11:4, remíza 3:3 s Podchlumím (spojná Dobrá Voda s Grizzly) v sedmi lidech, znamenala před posledním duelem v základní skupině s Holínem postup do nadstavby N2 s jistým ziskem 5 bodů. Poslední soupeř ve skupině a každoroční účastník 1. JHL avizoval svůj cíl v podobě postupu do N1, ale asi zapomněli na slogan na webu – když nastoupí HC Blata… padaj góly na to tata! Historická a bezprecedentní výhra v poměru 16:10 posunula laťku úspěchů tohoto týmu do oblasti stratosféry. Nepřekonatelné se stalo překonaným, ale to ještě nikdo netušil, co se bude dít v nadstavbové skupině… Tam nejprve přišlo vystřízlivění v podobě prohry 4:10 s Robousy, kde se nedařilo vůbec nic a vymlouvat se na pouze 8 hráčů v poli nebylo na místě. Soupeř se značně posílenou sestavou byl jasně lepší a hladovější. Jenže i minulých ročnících ukázali Blaťáci srdce válečníků a to naplno prodali s letitým rivalem s Kopidlna. Výhra 9:6 po naopak velmi kvalitním výkonu nakopla tým k dalšímu cestě za body, které den před Vánoci chtěli ale i kluci z Gemy. Pěkný hokej znělo po závěrečné siréně (nejen) z VIPu, výhru 7:5 utrhli kluci HC Blata! Tím si de facto zajistili postup do nadstavby N2 (1-6 místo), první duel v roce 2019 s nadupaným Řáholcem měl být hlavně o tom, neudělat ostudu a pokud možno uhrát přijatelnou porážku. Na ledě se však děli neuvěřitelné věci! Velmi rychlý hokej od 1. do 60. minuty s veletoči ve skóre – 4:2 pro Řáholec, poté 6:4 pro Blata, v oslabení 5:3 soupeř nejprve snížil a pak i vyrovnal. Bratři Kuncovi pak rozdali nějaké pěsti (i nějaké statečně přijali) a úžasnou válku na ledě přetavili se spoluhráči do vítězství 9:7!!! Nečekané plus 2 body do další fáze se budou náramně hodit. A co nového v týmu? Rozpad 1. útoku SEPEZA (Antlík byl pouze na 2 zápasy), snad každý zápas jiná sestava, Kedlas opět v čele statistik (má toto cenu psát :o))), jeho táta fanouškem na každém utkání, návrat Dáni, univerzál Pavlas v životní formě, bomby Hubajse, sparťanský útok KKH (bratři Kuncovi s Vojtou), s přehledem hrající mediální hvězda Ášena, nebeský posun ve výkonnosti Michala Krupičky? A  další? Report o všech hráčích bude následovat, uzávěrka úterý 8.1. Čas dopsání tohoto článku 13:28 v neděli 6.1., v krvi 0,00 promile autora.